Velikost jednotky ThermBoil

Výrobní hala

Jakou velikost jednotky ThermBoil potřebujete?

Důležitou otázkou pro efektivní provoz nejen našich jednotek je volba velikosti bojleru. U solárních systémů se volí objem bojleru spíše větší, to dává možnost alespoň částečně vytvořit zásobu teplé vody na další den bez slunce. Velikost jednotky ThermBoil by měla odpovídat vaší spotřebě teplé vody, tu nejpřesněji zjistíte podružným vodoměrem. Voda se EnergyPanelem může dohřívat průběžně bez ohledu na počasí a na denní dobu. 

Zatímco u solárního systému budete nuceni s teplou vodou při zatažené obloze spíše šetřit, u našich jednotek nejste počasím omezováni.  Jednotka ThermBoil může pracovat 24 hodin za den, máte tedy vždy dostatečnou rezervu pro nenadálé situace s velkou spotřebou teplé vody (velký úklid po malování, početná návštěva, …)

teplou vodu potřebujeme

Berte prosím do úvahy to, že jiná spotřeba teplé vody může být v létě a jiná v zimě. Stejně tak je dobré zohlednit případné budoucí „rozrůstání" rodiny. Na jednotku ThermBoil je výhodné připojit co nejvíce spotřebičů, které teplou vodu také potřebují a ohřívají ji proti jednotce ThermBoil nehospodárně = draze. 
   
Zohledněte, že spotřebiče s možností připojení na teplou vodu mohou i po letech přibývat. Často lze vyjít z porovnání se současným stavem - kde dosud stačilo 160 litrů, nebude asi potřeba instalovat bojler na 300 litrů, alespoň u jednotek ThermBoil ne. Pokud vás ale současný objem teplé vody omezuje,volte jednotku větší.


 

 Držte se při určování velikostí jednotky při zemi, ThermBoil to zvládne.

Thermboil a jeho velikosti


Víte, že...

jednotka ThermBoil obsahuje kvalitní nádrž z nerezové oceli dané velikosti. 

Jednotky ThermBoil mají jeden kompresor, jednotka ThermBoil RH má dva nezávislé kompresory, tedy dvojnásobný výkon proti ostatním jednotkám.

Všechny jednotky Thermboil jsou opatřeny topnou tyčí pro případný dohřev nebo ohřev při nízkých venkovních teplotách. Pomocí této tyče lze občas zvýšit teplotu nad 70 °C a bránit se tak vzniku Legionely.


Velikost jednotek ThermBoil

Velikost jednotky TB


TB 300 a 500 TB 100 TB 200 TB 250

Vyberte si vhodnou velikost jednotky:

 

Zdá se vám běžná velikost bojleru 200 litrů  pro vaši potřebu vyhovující, nebo potřebujete jinou?

ThermBoil:

dál

  75 litrů  

  100 litrů  

  110 litrů    závěsný bojler na zeď

  180 litrů    (menší půdorys, vyšší)

  200 litrů   

  250 litrů   

 

  300 litrů    (minimální výška stropu 2,25 m)


ThermBoil RH:

 

  300 litrů    (minimální výška stropu 2,25 m)

 

  350 litrů    (minimální výška stropu 2,25 m)

 

  400 litrů    (minimální výška stropu 2,25 m)

 

  500 litrů    (minimální výška stropu 2,25 m)

 

  Jiný objem    - například pro BD, nebo firmy

 

Odpověď vás posune dál

Doporučená velikost nádrže

icona

  • 100 litrů - pro 1 až 4 osoby

  • 200 litrů - pro 4 až 8 osob

  • 300 litrů - pro více než 8 osob

  • 500 litrů - doporučujeme konzultovat

 


Zjistěte spotřebu tepla, pokud jste již neučinili pomocí Emonitoru:

 

a.) pro rodinné domy,       

b.) pro bytové domy


+/-

TERMBOIL může vždy vodu průběžně dohřát, není potřeba velká zásoba teplé vody - zbytečné ztráty. Umí ale ohřívat i velké objemy podle potřeby zákazníka. 

Informujte se.

 

 

Vše je integrováno do jedné úhledné skříně, po odborném propjení potrubí s panelem/panely a napuštění chladící směsi stačí již jen zapojit do zásuvky.
 
 
 

řez jednotkou

 

Zadní pohled

zadní pohled

8.)  přívod vody

9.)  přívod od panelu

10.) vývod k panelu

11.) výstup vody

energetický štítek - Thermboil

Na co si dávat pozor u velikosti jednotky?

ano

Přestože tepelná izolace nádrže je velmi kvalitní, tepelným ztrátám do okolí zcela zabránit nikdy nelze u žádného bojleru. Příliš velká jednotka představuje velké množství teplé vody, která svoji teplotu nechtěně ztrácí do okolí.

Pamatujte, zejména u vysokých jednotek, na montážní prostor nad jednotkou cca 25 - 30 cm. Do jednotky je potřeba se občas dostat, v nízkých místnostech to může být problém. Výšku lze řešit jednotkami ThermBoil M, popřípade, ThermBoil RH - najdete v katalogu 2014 - 2015.

Jednotky ThermBoil 100 až 300 litrů mají stejnou topnou jednotku o stejném výkonu – menší bojler se ohřívá rychleji než bojler velký. Množství spotřebované energie je při stejném odebraném množství teplé vody stejné.

Do velkého domu, kde nyní sice bydlí dva lidé, je taky asi lepší instalovat jednotku větší s ohledem na to, že za pár let v domě může bydlet mnohem víc lidí. Na druhou stranu, malá zásoba teplé vody může způsobit to, že při nárazovém velkém odběru, třeba na několik koupání ve vaně za sebou voda nebude stačit a na její ohřátí se bude muset chvíli čekat.