zapojení

 

 

Nastavení výkonu

měřák

 

Jaký je rozdíl mezi iontovým kotlem STAFOR a ostatními  kotly?

Kotel STAFOR nemá přímé srovnání na trhu. Konstrukce kotle využívá patentované řešení, které splňuje všechny požadavky evropských směrnic o nízkém napětí č.. EN 60335-1. Naše kotle jsou třídy I elektrické bezpečnosti o čemž svědčí záznam o testování Nr.. T25D07, T37D08 a mohou být bez omezení instalovány v EU. Ostatní výrobci iontových kotlů Galan, Beril, Evrika, atd.) na základě svých konstrukčních prvků nesplňují požadavky evropských směrnic v oblasti nízkého napětí, jsou považovány za nebezpečné pro lidský život a zdraví a je zakázáno je v Evropě instalovat (uvádí výrobce).

 

Jak funguje iontový kotel STAFOR?

K procesu ohřevu teplonosné látky v iontovém kotli dochází na základě iontové vodivosti. Pozitivní a negativní ionty teplonosné látky se přesunují k příslušným elektrodám, a zároveň poskytují tepelnou energii.

Pro jaké druhy topných systémů ion kotle STAFOR jsou vhodné?

Ion kotel STAFOR je vhodný pro vytápění rodinných domů, bytů, garáží, výrobních a skladovacích zařízení o jakékoliv vytápěné ploše. Může to být topný systém s radiátory, podlahovým vytápěním i  kombinované soustavy s teplovodními kotly.

Používá se také v hybridních systémech:  

        · kotel na palivo pevné / plyn / peletky / olej + ion kotel STAFOR;  

        · krb s výměníkem tepla + ion kotel STAFOR;  

        · sluneční kolektor + ion kotel STAFOR;

Jaká je záruční doba pro iontové kotle STAFOR?

dostanete přímou záruku výrobce STAFOR EKO Ltd. na 2 roky s možností prodloužení.

Jak iontové kotle (zásobníky) STAFOR mohou dosáhnout COP 1,57?

V pevných vodičích pouze polovina (statisticky) volných elektronů reaguje na napětí. V kapalných vodičích, pokud používáte speciální pracovní ionizační komory, je možné dosáhnout toho, že téměř všechny volné elektrony budou reagovat na napětí. To znamená, že teoreticky je možné dosáhnout COP 2. V současné době se společnosti STAFOR EKO, Ltd. (www.stafor.lv) podařilo dosáhnout     

COP 157%.

To osvědčuje certifikace Evropské unie kterou schválilo Centrum pro metrologii, protokol № 016TP11.

Už nejste překvapeni rozdílem účinnosti mezi běžnou žárovkou a LED světlem? Tak proč jste překvapeni tím COP 157% ?

V případě pochybností o pravomoci certifikace Evropské unie jež schválilo Centrum pro metrologii, je možné v souladu se schváleným postupem potvrdit výsledky testů.

Jsme otevřeni ke spolupráci.

Máte možnost pozvat odborníky a nechat si. představit iontové kotle (zásobníky) STAFOR včetně různého hardwaru, žádat od nich vysvětlení  jak  věci pracují a doložení výsledků.  

STAFOR EKO, Ltd. je výrobní společnost, která nabízí zákazníkům to nejlepší, ekonomické a bezpečné výrobky za rozumnou cenu. Výhradním dovozcem a zástupcem pro Českou republiku je Enerin s.r.o., Liberec.