optimalizace nákladů a spotřeby elektřiny, plynu, vody

6 návrhů pro optimalizaci spotřeby energií a snížení vašich nákladů.

Kolik z uvedených bodů si můžete odškrtnout?

1.) Změňte své spotřebitelské chování sledováním spotřeby


grafNeustále máte doma na nápadném místě displej Emonitoru a máte tak přehled, kolik právě teď spotřebováváte. Stačí zhasnout nepoužívaná světla. Stačí nastavit filtraci bazénu tak, aby běžel jen v potřebný čas a ne celou noc, protože „se mi to nechtělo vypínat“. Už jen to, že přemýšlíte o spotřebě, vám ji sníží podle našich zjištění o cca 4 - 8% a to představuje čistou úsporu.

CÍLOVÁ ÚSPORA PRO VÁS 5%

psychologická podpora, připomínka na očích a kontrola správného Přínos Emonitoru pro vás: stavu – běží mi nyní jen to, co chci?2.) Změňte dodavatele


Pokud jste to ještě neudělali a tudíž máte původního regionálního dodavatele, pouhá dministrativní změna vám zajistí úsporu několika dalších procent z účtu. Po několika měsících nabraných dat (typicky doporučujeme alespoň tři měsíce) jsme schopni předpovědět, na kterého poskytovatele se vám vyplatí přejít. Do budoucna také chystáme možnost jednat s plnou mocí a zařídit veškeré věci s přechodem za vás.

CÍLOVÁ ÚSPORA PRO VÁS 4%

Přínos Emonitoru: pro vás: vybereme vám nejvýhodnějšího dodavatele dle vaší skutečné spotřeby, na základě daleko podrobnějších dat, než ročního vyúčtování.


 

3.) Změňte sazbu a tarif


sazbaExistuje několik pevně definovaných sazeb elektrické energie, které pro domácnost a menší firmy používají všichni dodavatelé elektrické energie. Jste si ale jisti, že používáte nejvhodnější sazbu pro váš typ spotřeby? Úspora se pohybuje v rozmezí 2 – 15%. Velmi často se setkáváme s tím, že kde kdysi dávno uzavřeli nějaký typ smlouvy, který neupravili přes to, že charakter jejich odběrů se významně změnil. 

CÍLOVÁ ÚSPORA PRO VÁS 3% 

Přínos Emonitoru: průběžně a automaticky kontrolujeme, která je nejvýhodnější sazba a tarif pro vás.


4.) Změňte sazbu na vysoký a nízký tarif

tarifPokud máte dvoutarifní sazbu, pak v určitém časovém období platíte výrazně nižší cenu. Vyplatila by se vám? To nepoznáte jen podle příkonu bojleru, který se sepne v nízkém tarifu, ale třeba podle toho, kolikrát v noci spíná lednička (za den se spíná až stokrát), mrazák nebo další zařízení s větším či častým odběrem. Bez denního průběhu spotřeby energie jste vlastně bezmocní na to, abyste mohli dobře zvážit, zda a jak se vám dvoutarifní sazba vyplatí.

CÍLOVÁ ÚSPORA PRO VÁS: POKUD NEVYUŽÍVÁTE DVOUTARIFNÍ SAZBU – 8%


5.) Změna paušálu za rezervovaný příkon

paušálKdyž vám dělali rozvodnou skříň, osazovali ji jističi podle toho, jak jste si mysleli, že budete potřebovat elektřinu. Rezervovaný příkon vlastně znamená, kolik elektřiny ve špičce vám dodavatel maximálně dodá. Za rezervovanou kapacitu platíte, rozdíl mezi rezervovaným příkonem 3x25A a 3x40A je měsíčně 54 Kč v nabídce ČEZ u sazby D02d. To je ročně 648 Kč. Změňte si rezervovanou kapacitu na úroveň, jakou skutečně potřebujete.

CÍLOVÁ ÚSPORA PRO VÁS 2%

přesně z vaší historie určí váš optimální rezervovaný příkon, jinak Přínos Emonitoru: musíte obtížně odhadovat a většinou si dáte zbytečně velkou rezervu.


6.) Jemná optimalizace odběrů

optimalizaceŽe máte bojler na „noční proud“ vás asi nepřekvapí. Ale víte, že byste mohli spínat jen na nižší tarif i mrazák? Ano, mrazák vydrží namražený přes celý den, v noci se znovu domrazí za levný tarif, aniž by se to potravin nějak dotknulo. A kolik že celodenně běžící velký mrazák spotřebuje? Bez problémů v běžném tarifu přes 1500 Kč ročně. Sražte náklady na polovinu! Máte starou ledničku? Pomůžeme vám spočítat, kdy se vám vyplatí koupit novou ledničku, novou myčku, nový mrazák. Budete překvapeni. A co úsporné žárovky? Cirkulační oběh horké vody v potrubí? Že nevíte, co to je? Ale váš účet za elektřinu ano.

CÍLOVÁ ÚSPORA PRO VÁS: 5%

Přínos Emonitoru: doporučí vám, jak úspory realizovat podle skutečného charakteru vašich spotřeb a při znalosti vašich stávajících spotřebičů.


 


Řešte úspory komplexně, získáte víc a levněji

komplexní řešení úspor

Optimalizace vám dokáže snížit účty za elektřinu oproti výchozímu stavu až o 29%, aniž byste snížili svůj životní komfort a s respektem k životnímu prostředí. Jaký máte účet, že byste mohli pochybovat o tom, že se vám to vyplatí?

Mimo to, snížíte pořizovací náklady na vlastní výrobu elektřiny. Na výrobu tepla pro ohřev TUV a vytápění použijte EnergyPanel. Potom budete potřebovat méně FV panelů. menší střídač a přitom vám více energie zůstane k využití v zásuvkách, nebo pro váš elektromobil.


Snížení nákladů optimalizací vás  vyjde 3-10x levněji, než pořízení zdroje energie. Pokud říkáte, že už není co u vás optimalizovat bez toho, že máte spotřebu podrobně zmapovanou, nemůže to být pravda. Budete ještě překvapeni, kolik možností najdete.

 

STATERM - kapaliny

Nemrznoucí teplonosné kapaliny pro kotle, pro solární systémy, pro tepelná čerpadla. Kapaliny pro detekci úniků a čištění trubních rozvodů. Inhibitor koroze potrubí.

Úsporné sprchy

Sprchy Ecoxygen využívají Venturiho efekt, proto jsou velmi úsporné a jejich používání je velmi příjemné.

Aquareturn

AquaReturn vytváří okruh s použitím stávajícího potrubí teplé a studené vody ve Vaší domácnosti, takže voda, která by jinak byla vyplýtvána - protože není dostatečně teplá - se vrací do bojleru. Tato recirkulovaná voda se postupně znovu ohřívá, dokud nedosáhne požadované teploty.

Elektrodový kotel

Elektrodové kotle STAFOR ohřívají topné médium přímo, pohybem iontů mezi elektrodami. Ohřev je velice dynamický a úsporný, seznamte se jak funguje.

Jak funguje STAFOR

Úsporné vytápění díky vysoké účinnosti iontového kotle STAFOR s přímým ohřevem teplonosné látky.

Náplň STATERM

Pro správnou činnost iontových kotlů STAFOR je nezbytná speciální teplonosná látka STATERM.

O instalaci

Co je dobré vědět o instalaci iontového kotle STAFOR

Ovládací panel

Rekuperace tepla z vody

Rekuperace tepla z odpadní vody ve sprše. Může získat až 15°C z odpadní vody ve sprše, což má za následek přibližně 40% úsporu energie.Teplo neodchází do odpadu, ale vrací se.

Blog o optimalizaci spotřeby

Pro známé, Emonitor