Blog - nejenom pro známé
Blog
Všechny příspěvky Term: Termodynamický systém
12 Příspěvek (y) found

ThermBoil FX – laicky co tedy umí?

ThermBoil FX – laicky co tedy umí?

Možná jste již majiteli klasických deskových solárních panelů. Za hezkého počasí jsou fajn, vodu dokážou ohřát skoro zadarmo. Jenže jsou také dny, kdy to s tím ohřevem není tak jednoznačné a vy si říkáte, zda jste neudělali chybu a nebyl by jiný typ panelů třeba lepší. Vždyť už vám chybí jen málo k tomu, aby se voda na požadovanou teplotu dohřála. Pak ale přijde i pár dnů deštivých a to je vám skoro líto investice do celého solárního systému. Naštvaný jdete zatopit, nebo protože je léto, ohřejete vodu jednoduše tou drahou elektřinou a na investici do panelů se snažíte raději zapomenout. Ještě že se o toto většinou postará automatika sama, a vy ani o tom nevíte.

Je termický solární systém nejlepší, nebo je to mýtus?

Je termický solární systém nejlepší, nebo je to mýtus?

Kloníte spíše ke konkurenčnímu solárnímu systému?

Chtěl bych zde vyvrátit jeden celkem častý mýtus o solárních kolektorech. Lidé považují za vrchol v získávání energie červen, nebo červenec. To by mělo být energie k dispozici nejvíce a hodně lidí očekává, že i úspory budou největší, že za ohřev vody nezaplatí ani 1 korunu, když se nebude brát v úvahu spotřebu oběhového čerpadla, která je minimální. Jenže, to by platilo jen za předpokladu stále slunečného počasí po celý měsíc a to, dáte mi asi za pravdu, v ČR není. V našich podmínkách je normální, že i v červenci, je 7 - 10 dnů deštivo, zamračeno. Jen vzpomeňte, v červnu, to bývá Medard, v květnu Ledoví muži. Podmínky pro ohřev vody sluncem přinejmenším nejsou tak stálé, aby nebylo nutné vodu po celý měsíc nějak dohřívat.

Solárně asistované tepelné čerpadlo (SAHP) - definice

18 bře 2016
355
4
Solárně asistované tepelné čerpadlo (SAHP) - definice

 

Solárně asistované tepelné čerpadlo (SAHP) je systém, který absorbuje teplo z atmosféry (např s externím absorbérem) a změní ho na užitečnou tepelnou energii k ohřevu teplé užitkové vody. Externí absorbér se chová jako odpařovač a využívá teplo v atmosféře, jakož i přímé sluneční záření. Obecně platí, že absorbér bude umístěn externě, v některých případech však může být umístěn interně. V současné době MCS se vztahuje pouze na SAHPy, které zajišťují ohřev teplé užitkové vody, ale brzy se to může změnit, aby v budoucnu zahrnoval i vytápění.

EnergyPanel má nyní souhlas MCS

15 bře 2016
157
0
EnergyPanel má nyní souhlas MCS

Po několika týdnech testování nezávislou třetí stranou - testovací laboratoří, EnergyPanel má nyní souhlas od MCS dle požadavků MCS007. To dává u daných produktů a společností ještě více důvěryhodnosti a spolehlivosti.

Co je a co není modernizace tepelného zdroje?

07 čvn 2015
87
0
Co je a co není modernizace tepelného zdroje?

Zatím jsem jen naznačil, že požadovanou energii z místa spotřeby lze získávat několika způsoby. Velmi často si lidé vybaví solární systém a využití slunce buď k ohřevu vody, nebo k výrobě elektřiny. Méně lidí napadne, že i tepelné čerpadlo vlastně využívá teplotu vzduchu v okolí domu a teplo jen přečerpává do interiéru domu. Možná patříte k těm, kteří se sami o některou z možností už zajímali. Pokud takové řešení přesto dosud nemáte nainstalované, zřejmě jste narazili na některou ze špatných vlastností systémů. Například, solární termický systém sice báječně a levně ohřívá vodu, ale je omezen počtem slunečných hodin. To je jen okolo 1200 hodin za celý rok ...

Jestli chcete, pošlu vám další rady, tipy, zajímavosti emailem


Jméno   

Příjmení   

Email   

Kategorie článků

Stáhněte si ebook - nyní zdarma

...

Ověřené zkušenosti

 


Pro známé, E-book

 

 

  Pouze nyní pro Vás zdarma!

 

 

Nechci přijít o peníze

 

 

 

 

Dostupné informace 

Stáhněte si e-book a získáte přístup k videím a informacím, které potřebujete. 

Řeknu vám, jak se vyhnout nepříjemnostem a jak naopak náklady co nejvíce snížit.

 

Pro známé, Video

Už jste si stáhli e-book?