Blog - nejenom pro známé
Blog
Solárně asistované tepelné čerpadlo (SAHP) - definice

Solárně asistované tepelné čerpadlo (SAHP) - definice

18 03 2016

 

Solárně asistované tepelné čerpadlo (SAHP) je systém, který absorbuje teplo z atmosféry (např s externím absorbérem) a změní ho na užitečnou tepelnou energii k ohřevu teplé užitkové vody. Externí absorbér se chová jako odpařovač a využívá teplo v atmosféře, jakož i přímé sluneční záření. Obecně platí, že absorbér bude umístěn externě v některých případech však může být umístěn interně. V současné době MCS se vztahuje pouze na SAHPy, které zajišťují ohřev teplé užitkové vody, ale brzy se to může změnit, aby v budoucnu zahrnoval i vytápění.

 

 

Seznam schválených produktů v této kategorii

Pokud neznáte, seznamte se s vlastnostmi tohoto systému.

Váš expert na využití energii z okolí
Celkem: 4 komentář(ů)
Zbyněk
  dobrý den jedná se pouze o doplněk/asistenci v okamžiku, kdy svítí slunce, nebo to je jediný zdroj nízkopotenciálního tepla? jaká je účinnost/prostup tepla z okolí do panelu při souvislé namrzlé vrstvě (např. po dešti)? předpokládám, že TČ na to zareaguje a spustí režim odtávání - jak dlouho trvá, když panel nemá izolaci? není problém přehříváním panelu/kompresoru TČ během slunečných dní? díky za info
· odpověď ·
Jaromír Bednář
Jaromír Bednář  Voda má vyšší tepelnou vodivost,než vzduch a led je ještě 3x vodivější. Za deště je tepelný zisk větší, než bez něj (vyšší tepelná kapacita vody). Vrstva ledu se netvoří do nekonečna, přírůstek se v určitém okamžiku zastaví. EnergyPanel nemá odtávání. Kdyby tomu tak bylo, byly by pravděpodobně větší ztráty, než jaké způsobuje led na panelu. Přehřívání nehrozí, teplo může odejít do okolí. Navíc, v panelu jsou jen páry z chladiva, takže se nemůže nic stát..
· odpověď ·
Jaromír Bednář
Jaromír Bednář  MCS je značka kvality v rámci britského programu „Microgeneration scheme“ a uděluje se výrobcům, jejichž zařízení splňují náročné průmyslové standardy. Certifikace MCS deklaruje schopnost společnosti vyrábět, dodávat a instalovat zařízení v nejvyšší kvalitě.
· odpověď ·
Jana Maliariková
Jana Maliariková  Může být panel umístěn v Technické místnosti, která zároveň bude sloužit i jako špajz? Je zde i okno 1,5/0,9, a u stropu vedou plynové rozvody do ostatních bytů.. Dále zde bude lednice, a pravděpodobně i pečící trouba... Větrání zajistí okno, i rekuperace... Je možno panel do této místnosti umístit, aniž by narušila chod plynového proudění? Děkuji za info...Jana M.
· odpověď ·
Jestli chcete, pošlu vám další rady, tipy, zajímavosti emailem


Jméno   

Příjmení   

Email   

Kategorie článků

Stáhněte si ebook - nyní zdarma

...

Ověřené zkušenosti

 


Pro známé, E-book

 

 

  Pouze nyní pro Vás zdarma!

 

 

Nechci přijít o peníze

 

 

 

 

Dostupné informace 

Stáhněte si e-book a získáte přístup k videím a informacím, které potřebujete. 

Řeknu vám, jak se vyhnout nepříjemnostem a jak naopak náklady co nejvíce snížit.

 

Pro známé, Video

Už jste si stáhli e-book?