Blog - nejenom pro známé
Blog
O Vaší ochraně před vysokými nedoplatky za energie

O Vaší ochraně před vysokými nedoplatky za energie

18 01 2016

Co Vám hro

O jedné důležité věci jsem ještě nepsal.  To mě napadlo, teprve když jsem se začal zajímat, kolik lidí se s nečekaným nedoplatky setkalo osobně, nebo alespoň znají někoho, kdo podobný problém už měl. Rozhodně se nejedná o něco ojedinělého, byť si dotyčný v danou chvíli říká, „To se může stát jenom mě“. Skoro mi přijde, že dodavatelé elektřiny, plynu, či vody s těmito platbami už počítají a rozhodně Vás před nimi varovat nebudou. Přitom se často jedná o desetitisícové částky, které provětrají leckterý rozpočet.

 

Jak často se to stává

Stále nevíte, o čem píšu? Stačí do vyhledávače zadat Vysoké nedoplatky za elektřinu, Vysoká spotřeba plynu, nebo Vysoké nedoplatky za vodu. Příběhů jistě naleznete hned na několika prvních stránkách spousty. Nebo se pobavte se známými na toto téma a hned Vám bude jasné, jak často se nějaká chyba, která stojí za vysokými nedoplatky, stává. Co je horší, může se stát s velkou pravděpodobností i Vám a nevím, co byste na nedoplatek třeba 35 tisíc právě Vy říkali. Kdyby Vám hrozilo odpojení, lhostejní byste asi nezůstali. Někteří radí, co dělat potom, já Vás už mohu inspirovat, jak se takovým situacím vyhnout, jak předejít jejich velkému rozsahu. A co víc? Příště už budete radit svým známým Vy.

 

Jak tomu lze předcházet

Víte, co Vám poradí všichni odborníci potom, co se Vám něco podobného přihodí? Měli jste sledovat spotřebu. V tom mají pravdu, jenže Vám nedokáží říct jak, aby to bylo dost účinné. Nejčastěji navrhnou odečítat elektroměr, plynoměr a vodoměr jednou za měsíc. Je to ale dost? Často bohužel není. Určitě kvalita takového sledování není stejná, jako když se sleduje po 90 vteřinách, což Emonitor umožňuje.

 

Nejčastější námitka

Vzhledem k možným vysokým nedoplatkům, není cena zařízení hlavní námitkou. Dalo by se snad namítnout, že pokud nebudete nepřetržitě sledovat Emonitor, stejně se o případné poruše nedozvíte? To je ale velice dobře ošetřeno, pomocí chybových hlášení na telefon, nebo email. Nastavíte si například, že maximální odběr smí být maximálně X kWh a při překročení přijde hlášení. Nebo další hlášení, že v noci, v době klidu od – do hodin má být spotřeba vody nulová – pokud není, tak zjistíte třeba i malý průsak vody někde v trubkách, který často velkým prasklinám předchází. Pokud nechcete a máte všechno nastaveno, nemusíte věnovat příliš pozornosti Emonitoru, ale před celou řadou nepříjemností budete i tak dobře a trvale ochráněni i v době Vaší nepřítomnosti.

 

Je toto řešení pro Vás?

Přesto, jak můžete zjistit, že byste právě Vy mohli být nějakou vysokou fakturou ohroženi? Je to jednoduché, když vyloučíte všechny následující chyby a nenapadne Vás ani žádná jiná, nepotřebujete ochranu  Emonitorem a tento důvod proč si jej pořídit odpadá. Můžete jím sledovat dosažené úspory, o tom ale jindy.

Dovolte mi, abych se na Vás obrátil jako na známého. Pomůžete nejenom sobě, když o svém problému podobného rázu na stránce ostatním napíšete. Myslíte, že Vás o krátkou informaci mohu takto požádat?

 

Lidé, se kterými nic nehne

Když si představím, kolik úsilí a peněz lidé věnují úsporám energií a jak snadno mohou toto všechno zmařit, je určitě k zamyšlení, jestli se s tím už nemá něco udělat, nějak těm nečekaným nedoplatkům předejít. Už teď vím, že i tak existují lidé, se kterými nic nehne, dokud se to nebude týkat jich samotných. To už ale bude pozdě, co je na číselníku, to zpravidla zaplatíte. Co je za hodinami, za to odpovídáte. A neplatí to jen u maloodběratelů, i ve firmách se toto ještě ve větším měřítku stává, jen se tím nikdo nechlubí.

 

Co by měl dobrý systém na sledování spotřeby umět?

 

Správce tohoto webu
Celkem: 0 komentář(ů)
Jestli chcete, pošlu vám další rady, tipy, zajímavosti emailem


Jméno   

Příjmení   

Email   

Kategorie článků

Stáhněte si ebook - nyní zdarma

...

Ověřené zkušenosti

 


Pro známé, E-book

 

 

  Pouze nyní pro Vás zdarma!

 

 

Nechci přijít o peníze

 

 

 

 

Dostupné informace 

Stáhněte si e-book a získáte přístup k videím a informacím, které potřebujete. 

Řeknu vám, jak se vyhnout nepříjemnostem a jak naopak náklady co nejvíce snížit.

 

Pro známé, Video

Už jste si stáhli e-book?