Blog - nejenom pro známé
Blog
Přinese chytré měření spotřeby úsporu? Lze ho vůbec zvládnout?

Přinese chytré měření spotřeby úsporu? Lze ho vůbec zvládnout?

06 12 2015

Při prvním pohledu na aplikaci Emonitoru se někdy lidem zdá, že to je příliš složité, sofistikované a že by to nemuseli pochopit, natož zvládnout nějakou úsporu. Přitom produktů, ze kterého Emonitor vychází, se již po celém světě instalovalo 3,5 milionů. To samo ukazuje na velmi jednoduché používání pro široké masy lidí.

 

Ty nejlepší věci jsou většinou i překvapivě jednoduché!

Kdo sleduje na FB stránku Termodynamický solární systém je jiný ví, že například v Anglii už nainstalovali 1,7 milionů zařízení, které je v mnoha rysech shodné s naším Emonitorem. Zajímavé na tom také je, že 80% náhodně dotazovaných uživatelů uvedlo, že díky tomuto zařízení změnili své chování a tato změna vedla ke snížení nákladů na energie.  Dovedete si představit, že 80% českých odběratelů má šanci snížit náklady na energie? Je to podle mého mnohem víc, než kolik lidí ušetří například instalací fotovoltaiky, či jiných zařízení. Doporučuji seznámit se s článkem: Nové inteligentní elektroměry ve Velké Británii slaví úspěch

 

Máte velkou šanci, snížit své náklady (asi 80%).

Aby tomu tak mohlo být, musí princip pochopit jak vaše babička, tak mládež. Stejnou šanci pochopit princip musí mít muži i ženy, se vzděláním, nebo bez. 80% je opravdu velké číslo, které nemůže nějakým způsobem selektovat uživatele. Naopak, princip musí být naprosto jednoduchý - pro všechny. Podmínkou instalace  je možnost připojení základny na internet.

 

Emonitor = prodloužení vašich očí až

k elektroměru, plynoměru, vodoměru!

Dnes osazované elektroměry a plynoměry zpravidla umožňují dálkový odečet hodnot. U vodoměrů je to zpravidla složitější, je potřeba osadit podružný vodoměr s čidlem, ale i to je pro instalatéra hračka. Abyste nemuseli řešit složitou kabeláž z různých míst, je přenos dat vyřešen bezdrátově do jedné základny. Správným osazením a zapojením dostanete naměřené hodnoty přes internet do svého počítače, tabletu, či telefonu a nemusíte tak měřící místa obcházet a hodnoty si zapisovat, vše se děje automaticky zhruba v minutových intervalech. Vám stačí otevřít příslušnou obrazovku.

 

Všechno musí být naprosto jednoduché a jasné. 

Lidé vždy nejvíc rozumí penězům!

 

Ukázalo se, že lidé nejlépe rozumí ceně, jakou za elektřinu, plyn, či vodu budou platit. Proto naše aplikace Emonitor převede vaši denní spotřebu na předpokládanou platbu v korunách a zároveň vám nabídne srovnání, například se včerejškem. Nemusíte si tedy spotřebu pamatovat, jen ji porovnáte. Je to fakt jednoduché, protože nemusíte řešit žádné jednotky, ve kterých se jinak spotřeba udává, ale ve kterých se někdy uživatelé ztrácí.

 

Emonitor - základní graf

 

 

Jeví se vám denní náklady jako velmi nízké? 

Pak je vynásobte 365 dny.

Pokud rozumíte tomuto zobrazení spotřeby elektřiny a zajímá vás, jak podobné snížení spotřeby dosáhnout, pak Emonitor na vás už psychologicky působí a je skoro jisté, že i vám se podaří spotřebu snížit. Takto je možné hodnotit zvlášť spotřebu elektřiny, plynu i vody, jen je někdy výhodnější meziměsíční srovnávaní. Výhodná je také možnost sledovat teplotu, můžete pak zohlednit její vliv třeba na spotřebu topení. 
spotřeba plynu

 

Emonitor ale nabízí další, širší možnosti zobrazení hodnot!

 

Už v DEMU vidíte mnohem víc grafů, než jen tyto hlavní. Ty jsou pro vás volitelné a mají za cíl podrobněji vám ukázat, kdy a kde ke spotřebě dochází. Elektřinu můžete měřit tak, že využijete optické čidlo, které bude jenom počítat impulsy na elektroměru, což pro základní měření stačí, nebo můžete použít klešťové snímače, které jsou sice méně přesné, zato vám ukážou spotřebu mnohem podrobněji po jednotlivých fázích, či okruzích. Snáze pak najdete problematický spotřebič, nebo technickou závadu. Nezapomínejte, že i v jednotlivých záložkách je možné se přepnout na vyčíslení spotřeby v korunách. Nebojte se tedy dalších grafů, pokud máte někoho, kdo vám radí s počítačem, nebo aplikacemi v telefonu, většinou vám dokáže poradit i s tímto.
DEMO

 

 

 

Kdy vám Emonitor snížení nákladů určitě nepřinese?

Jako nejpravděpodobnější příčina neúspěchu se opakovaně objevuje jedna situace. To když Emonitor vůbec neotevřete a nepodíváte se, jak na tom se spotřebou jste. Proto by se mělo stát vaším zvykem podívat se alespoň na tyto základní grafy. Stejně, jako kontrolujete emaily, zkontrolujte i konkrétní spotřebu a úspory k vám určitě přijdou.

 

Kde začít hledat úspory?

Hodně lidí se po nainstalování zhrozí při zjištění, jaká je trvalá spotřeba. Často to je 300 – 400 W a to v době, kdy si uživatel myslí, že spotřeba je nulová, nebo jen pár wattů. Po takovémto zjištění zpravidla nastane horečné hledání, kam ta elektřina teče. 

Kdyby vám v bance, nebo telefonního operátora každou hodinu strhávali byť jen malou částku, asi byste si to nenechali líbit. V energiích, pokud vám každou hodinu uteče jen koruna, tak je to 8760 Kč za rok!

 

Jakým způsobem lze pokračovat?

Jako druhý krok je asi dobré zaměřit se na jednotlivé velké spotřebiče s velkým příkonem – bojlery, přímotopy, trouby, žehličky, pračky apod. Tam bývá také úspora dost citelná. Následně také můžete vyhodnotit, zda je pro vás nutný rezervovaný výkon za který platíte stálé platby, popřípadě jestli pro vás má smysl jednosazbový, či naopak dvojsazbový tarif. Přestavíte současné ceny na uvažované a vidíte ihned rozdíl a také, zda se změna vyplatí. Možná taky zjistíte, že ta 30 let stará lednice má dnes takovou spotřebu, že už dávno měla být vyměněna - například.

U plynu se často podaří snížit náklady zejména na topení tím, že se optimalizuje doba přechodu na tlumený režim a doba opětovného najetí na optimální teplotu. Obecně spotřebiče vyrábějící teplo jsou na spotřebu poměrně zrádné a Emonitor vám s jejich zkrocením může významně pomoci.

 

Když tomu rozumíte, co máte udělat?

Začněte konat! Stáhněte si e-book s dalšími radami, anebo si objednejte sadu, u které předpokládáte největší přínos. Tu můžete rozšířit a zkombinovat s dalšími čidly, vždyť na jednu základnu je možné připojit až deset vysílačů! To by bylo, abyste nepatřily mezi na začátku zmíněných 80% spořících uživatelů. Začít měřit je možná lepší, než neustále hledat jiného dodavatele energií. Pokud si nebudete vědět rady, kontaktujte mě.

 

SADY PRO MĚŘENÍ SPOTŘEBY

Měření je jednoduché, složitým si jej dělají lidé 
 

obrázek: picjumbo.com

Správce tohoto webu
Celkem: 0 komentář(ů)
Jestli chcete, pošlu vám další rady, tipy, zajímavosti emailem


Jméno   

Příjmení   

Email   

Kategorie článků

Stáhněte si ebook - nyní zdarma

...

Ověřené zkušenosti

 


Pro známé, E-book

 

 

  Pouze nyní pro Vás zdarma!

 

 

Nechci přijít o peníze

 

 

 

 

Dostupné informace 

Stáhněte si e-book a získáte přístup k videím a informacím, které potřebujete. 

Řeknu vám, jak se vyhnout nepříjemnostem a jak naopak náklady co nejvíce snížit.

 

Pro známé, Video

Už jste si stáhli e-book?